Rektor US powołał nowych pełnomocników

Akty powołania na nowe stanowiska pełnomocników wręczył dziś Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego. Na naszej Uczelni działalność rozpoczną Pełnomocniczka Rektora ds. współpracy z państwami Europy Wschodniej, Azji Środkowej i Kaukazu, Pełnomocnik Rektora ds. Jakości Kształcenia oraz Pełnomocnik Rektora ds. Współpracy Terytorialnej.

• Prof. dr hab. Ewa Komorowska,  została Pełnomocniczką Rektora ds. współpracy z państwami Europy Wschodniej, Azji Środkowej i Kaukazu. Pani Profesor będzie realizować zadania w zakresie współpracy z uczelniami obszaru Europy Wschodniej, Azji Środkowej i Kaukazu dotyczące działalności badawczej i dydaktycznej kadry akademickiej czy wymiany studenckiej.

• Dr hab. Igor Kavetskyy, prof. US otrzymał akt powołania na Pełnomocnika Rektora ds. Jakości Kształcenia. Pan Profesor będzie przewodniczył Uczelnianemu  Zespołowi ds. Jakości Kształcenia. Do jego zadań będzie należało także koordynowanie  corocznego ogólnouczelnianego badania oceny nauczycieli akademickich, jak również opiniowanie nowych programów studiów i studiów podyplomowych.

• Pełnomocnikiem Rektora ds. Współpracy Terytorialnej został Pan Norbert Obrycki. Do zadań Pełnomocnika należeć będzie rozwijanie współpracy międzynarodowej, transgranicznej, regionalnej i lokalnej z innymi uczelniami i organami administracji publicznej oraz reprezentowanie w tym zakresie Rektora US.